Luni 6 Mai 2024. Nr. 6617

Fotbal – Focșănenii sunt în turul al patrulea al Cupei României!

CSM Focșani 2007 – ACS Suporter Club Oțelul Galați 3-1 (0-1, 1-1)

CSM Focșani 2007 a urcat în turul al patrulea al Cupei României după ce a eliminat, astăzi, într-un meci care a început la ora 18:00, pe soare încă arzător, și s-a încheiat pe înserate. Pentru stabilirea învingătoarei a fost nevoie de prelungiri! După 90 de minute de joc era 1-1, golurile fiind înscrise de Matei, în minutul 26 pentru oaspeți, care au deschis scorul și de Ciprian Petre, în minutul 88 când a transformat lovitura de la 11 metri acordată pentru un fault în careu asupra lui Costin. În prima repriză a prelungirilor a înscris Predoiu, iar în cea de-a doua, Costin.

Echipa CSM Focșani 2007: Alexandru Apenciucesei – Săpunaru, Burghiu, Panaite, Mihai – Lupu, Pădineanu (64 Salaoru), Adăscăliței (100 Dorinel Popa), Stoica (64 Ciprian Petre) – Costin, Jurj (85 Predoiu).