Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Handbal juniori 3 – Focșănenii au încheiat sezonul 2018-2019!

• În ultimul joc, CSM Bacău – CSM Focșani 2007 43-36 (19-17)

Formația CSM Focșani 2007: Vișan, Dochioiu – 1, Feraru – 6, Golea – 11, Bari – 3, Zaharia, Valentin Bogdan – 6, Dennis Bogdan – 1, Prundiș – 3, Alexandru – 1, Gheorghiță -3, Țane – 1.

Echipa de handbal juniori 3 a CSM Focșani 2007 a încheiat evoluțiile în sezonul competițional 2018-2019. În ultimul meci al campionatului, în grupa Valoare 1, handbaliștii pregătiți de antrenorii Marius Partene, Iulian Neață și Dan Constantin Rusu au jucat în deplasare la formația de pe locul al doilea, CSM Bacău. Gazdele s-au impus cu 43-36, la pauză, 19-17, însă oaspeții au reușit o prestație bună, cu care puteau încheia partida chiar cu un scor mai strâns. Handbaliștii focșăneni au intrat în pauză competițională, dar vor continua antrenamentele până la vacanța de vară pentru menținerea condiției fizice, dar și cu caracter tehnico-tactic, în vederea următorului sezon competițional.