Ediția: Sâmbătă 4 mai 2024. Nr. 6617

Fotbal, Cupa României – Focșănenii s-au oprit în turul al treilea!

• CSM Focșani 2007 – Sporting Liești 0-3 (0-0,0-0)

Formația CSM Focșani 2007: Dogaru – Săpunaru, Salaoru, Beșa, Mihai – Manu (61 Popa), Negoescu (70 Chivu), Lupu, Duca – Pasăre, Predoiu.

CSM Focșani a părăsit Cupa României după ce astăzi, pe stadionul Milcovul, în turul al treilea, într-un meci început la ora 16,30 și încheiat sub geana serii, a fost întrecută cu 3-0 de Sporting Liești. La finalul primelor 90 de minute a fost 0-0. Oaspeții nu au avut nici o situație clară de de gol, în timp ce focșănenii au avut cel puțin trei mari ocazii din care ar fi putut înscrie. În prelungiri, lieștenii au marcat în minutul 95 la capătul unui contraatac, după care gazdele au forțat egalarea, de care au fost foarte aproape în 3-4 rânduri. Au înscris, însă, tot oaspeții în urma unor noi contraatacuri în minutele 112 și 118.