Ediția: Joi 2 Mai 2024. Nr. 6616

ULTIMA ORĂ! Fotbal: Egali cu o adversară puternică! CSM Focșani 2007 – Csikszereda Miercurea Ciuc 2-2 (2-2)

Echipa de fotbal seniori a Focșaniului a terminat la egalitate, 2-2 (2-2), cu Csikszereda Miercurea Ciuc, una dintre candidatele la promovarea în Liga a II-a. Focșănenii au condus cu 2-0 prin golurile înscrise în minutul 10 de Cosmin Pasăre și 20 de Mădălin Predoiu. În minutul 20 a redus din handicap Ghergyi pentru ca în mintul 37 Hodgyai să ducă scorul la 2-2, care avea să fie consemnat și la finalul partidei.
 Este al treilea egal al CSM Focșani pe teren propriu în fața unei echipe care se bate la promovare, după meciurile cu Aerostar Bacău și Oțelul Galați.
 Pentru formația focșăneană au jucat: Lazăr – Dediu, Panaite, Beșa, Mihai (78 Săpunaru) – Manu (76 Remus Popa), Lupu, Dorinel Popa, Ștefan Pădineanu (59 Budeanu) – Pasăre, Predoiu (86 Valentin Ion).