Ediția: Sâmbătă 25 Mai 2024. Nr. 6633

Derby-ul rundei a VI-a din cadrul Ligii ALTDORF TEHNIK la fotbal, dintre Victoria Gugești și Euromania Dumbrăveni, joc din cadrul seriei a doua, a fost câștigat de gruparea din Dumbrăveni, scor 3-0, la capătul unui joc cu mult peste nivelul campionatului județean, cu ocazii de poartă, ratări spectaculoase, dar și greșeli personale. Echipa antrenată de Daniel Bănică a urcat pe fotoliul de lider, datorită golurilor marcate de Iulian Niță Boris, Sorin Săpunaru și Remus Popa. Tot în seria a II-a, Voința Sl. Ciorăști nu a avut emoții pe terenul ultimei clasate, AS Suraia, iar partida dintre Unirea Milcovul și Tractorul Nănești s-a terminat la egalitate, 3-3, după cu în ultimele 10 minute ale întâlnirii, echipa din Nănești conducea cu 3-1. În seria I, CS Odobești a câștigat greu, 3-2 la Răstoaca, printr-un gol marcat în minutul 87, Åžoimii Mircești s-a impus acasă, 5-1 (2-1) cu Podgoria Cotești, iar Voința Cîrligele a trecut fără emoții de Viitorul Biliești.

Rezultatele etapei a VI-a:

Seria I:
Viitorul Biliești – Voința Cîrligele 0-.4,
Åžoimii Mircești – Podgoria Cotești 5-1,
Voința Răstoaca – CS Odobești 2-3. Victoria Vînători a stat.
Etapa viitoare: Podgoria Cotești – Voința Răstoaca, Voința Cîrligele – Åžoimii Mircești, Victoria Vînători – Viitorul Biliești.

Seria a II-a:
Victoria Gugești – Euromania Dumbrăveni 0-3,
AS Suraia – Voința Sl. Ciorăști 0-5,
Unirea Milcovul – Tractorul Nănești 3-3. Dinamo Tătăranu a stat.
Etapa viitoare: Euromania Dumbrăveni – Unirea Milcovul, Voința Sl. Ciorăști – Victoria Gugești, Dinamo Tătăranu – AS Suraia.

Seria a III-a:
Unirea Å¢ifești – FCM Adjud 2-1,
Victoria Pufești – Gloria Răcoasa 3-2,
Trotușul Ruginești – Viitorul Homocea 5-0.
Etapa viitoare: Trotușul Ruginești – Unirea Å¢ifești (se joacă la Clipicești), Viitorul Homocea – Victoria Pufești, Gloria Răcoasa – FCM Adjud.