Ediția:: Sâmbătă 15 iunie 2024. Nr. 6649

Un braşovean a câştigat Turneul Campionilor de la Focşani

Competiția de tenis de masă Turneul Campionilor, organizată la Focșani, a fost câștigată în acest an de cel mai bun practicant al sportului cu mingea de celuloid din România, brașoveanul Iulian Roman. Acesta a câștigat finala turneului la categoria Open, după ce l-a învins cu 3-1 la seturi pe Lukasz Klimas (Ploiești). Pe locurile 3 și 4 s-au clasat Mihai Nemaciuc (Suceava) și Valentin Boacă (București).
La categoria Avansați, pe primele patru locuri s-au situat Iulian Vasile (București) – I, Tiberiu Găitan (Brăila) – II, Cristinel Spoială (Focșani) – III și Leo Dani (Arad). În competiția începătorilor, primele 4 locuri au fost ocupate de: Rareș Constantinescu (Brăila), Constantin Băceanu (Buzău), Vasile Bodea (Panciu) și Åžtefan Hanganu (Suceava).