Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Voinţa DEEP SERV, la al V-lea titlu consecutiv

Formația de minifotbal Voința DEEP SERV a reușit să-și adjudece al V-lea titlul consecutiv de campioană la Cupa Firmelor, întrecere organizată de Asociația Județeană de Fotbal Vrancea și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret, dar și cu ajutorul sponsorilor Sanorom Bolotești, Voința DEEP SERV, Arena și Seritex. În mare finală disputată aseară în Sala Polivalentă, sub privirile celor 800 de spectatori, echipa antrenată de Ionuț Constantinescu și manageriată de Marian Spînu s-a impus la limită, 3-2 (1-1) în fața revelației ediției din acest an, Arena, echipă manageriată de Alex Nistoroiu, fiul fostului viceprimar al municipiului Focșani, Neagu Nistoroiu. Marius Suvac a deschis scorul scorul pentru Arena dintr-o lovitură de la 7m (9), dar până la pauză, Răzvan Crăciun a restabilit egalitatea (20). În repriza a doua, Lucian Nistoroiu a adus Arena în avantaj (39), iar finalul partidei a aparținut celor de la Voința DEEP SERV, care au întors rezultatul prin Cătălin Curteanu (49) și Răzvan Crăciun (57). Cel mai bun jucător al turneului a fost desemnat Cristi Gurguiatu (Voința DEEP SERV), iar cel mai bun portar a fost Bogdan Sava (Arena). Voința DEEP SERV: Lazăr, Gurguiatu, Bodoc, Duțu, Chivu, Stanciu, Curteanu, Cl. Mihai, R. Crăciun, Căpățînă, V. Crăciun. Arena: Bogdan Sava, Nistoroiu, Iulian Niță, Suvac, Chiriță, Ad. Oltianu, Milea, Mănăilă, Alex. Nistoroiu. Locul trei a revenit echipei Dan San Mărășești, care s-a impus în finala mică, 1-0 (0-0) în fața celor de la Sanorom Bolotești, unicul gol al partidei fiind marcat de Florinel Beșa (57).