Ediția: Vineri 14 iunie 2024. Nr. 6649

Claudia Prisecaru şi Cristian Gheorghe au ratat medaliile la „Naţionale“

Etapa finală a Campionatului Național de atletism pentru juniori II a fost cu ghinion pentru atleții vrânceni. Antrenorul Gicu Alexandrscu, de la LPS Focșani a sintetizat pe scurt evoluția atleților vrânceni: „Sportivii noștri parcă niciodată nu au alergat așa slab”. Cotată cu șanse mari la o medalie în probele de 1500 și 3000 metri, Claudia Prisecaru (CS Unirea Focșani – antrenor Corneliu Panait) s-a clasat pe locul 5 în ambele probe. Podiumul a fost ratat și de Cristian Gheorghe (LPS Focșani), care a făcut o cursă slabă în proba de 800 metri.
    Aseară, după închiderea ediției noastre, a intrat în concurs și ștafeta de 4×200 metri de la LPS Focșani, formată din Răzvan Dragomir, George Dristaru, Cristian Gheorghe și Gabriel Arbunescu.