Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

Două jocuri de pregătire în două zile, pentru CSM Focşani 2007

Formația de volei a CSM Focșani 2007 a intrat în plin în perioada jocurilor de pregătire, care vor ajuta pe antrenorii Marian Rădulescu și Romina Coman să aducă echipa în bună formă de concurs la momentul începerii campionatului. Prima etapă pentru fetele Focșaniului va fi la 2 noiembrie, timp suficient pentru mai multe teste de valoare cu adversari puternici. Vineri seara, în Capitală, CSM Focșani 2007 a întâlnit echipa de junioare I a CSM București, campioana națională în acest an. După un prim set câștigat de oaspete, antrenorii focșăneni au schimbat formulele de joc, folosind toate voleibalistele din lot, iar gazdele și-au adjudecat următoarele trei seturi și au câștigat cu 3-1.
   Sâmbătă, la Galați, CSM Focșani 2007 a jucat cu CSU, cu care a terminat la egalitate, 2-2, al cincilea set nemaiputându-se juca pentru că în sală era programat un alt meci. Profesorul Marian Rădulescu a declarat că are în vedere o următoare partidă de pregătire cu Tomis Constanța.