Luni 6 Mai 2024. Nr. 6617

Victorie lejeră pentru juniorii republicani

Superiori la toate capitolele, fotbaliștii juniori A de la CSM 2007 Focșani au bătut ieri la scor, 6-1 (4-0) pe Noua Generație Iași, într-un meci din cadrul etapei a IX-a a Campionatului Național. Golurile echipei antrenate de Daniel Bănică au fost marcate de Alin Bratu (3), Mihăescu și Popa. Ieșenii au terminat partida în inferioritate numerică, după ce un jucător de-al lor a fost eliminat cu cinci minute înainte de pauză pentru un fault comis în calitate de ultim apărător. CSM 2007 Focșani a evoluat cu: Trifan – Ad. Bratu, Ioniță, Baltag, Lera – Åžontica, Tîlvăr, Dascălu, Mihăescu – Croitoru, Al. Bratu. Au mai evoluat pe durata partidei Popa, Răuță și Preda. În confruntarea juniorilor B, CSM 2007 Focșani – Noua Generație Iași, 0 – 3 (0-3). Focșănenii, conduși de pe margine de antrenorul Puiu Oprișan au evoluat cu: Năstasă – Moise, Neagu, Dima, Florea – Forcoș, Stratulat, Lazăr, Codrescu – Pasăre, D. Toader. În cadrul etapei a X-a a Campionatului Național, duminică, 23 octombrie, focșănenii de la CSM 2007 se vor deplasa pe terenul formației AFC Botoșani.