Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

Tenismanii, pe podium la „Cupa de vară“

Doi sportivi de la secția de tenis de câmp a Clubului Unirea Focșani au urcat pe podium la ediția a XIX-a a „Cupei de vară”, turneu de categoria a II-a care s-a desfășurat la Galați. La categoria 12 ani feminin, Mihaela Micu s-a clasat pe locul trei, după ce a pierdut în semifinale, 2-6, 2-6 în fața brăilencei Andreea Crăciun. La categoria 10 ani masculin, Teodor Puiu a ocupat locul trei, după ce, în semifinale a abandonat din motive medicale partida pe care ar fi trebuit să o susțină împotriva lui Andrei Åžtefan (Dacia Galați). La competiția din orașul de pe malul Dunării au mai participat tenismenii Alexandru Filote și Andrei Ungureanu (ambii la categoria 10 ani masculin), dar aceștia au fost eliminați în primele două tururi.