Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Deep Serv a câştigat şi Cupa Fair-play la minifotbal

Punct final la ediția din acest an a Cupei Fair-play la minifotbal old-boys, întrecere organizată de Asociația Județeană de Fotbal Vrancea. Aseară, în ultimul act al competiției, în finala mare s-au întâlnit Poliția și Deep Serv, două formații care ale căror jucători au avut evoluții încântătoare de-a lungul ediției din acest an a întrecerii rezervate jucătorilor trecuți de 30 de ani. După un meci care a ținut cu sufletul la gură spectatorii, Deep Serv a avut mai mult noroc la loviturile de departajare și s-a impus cu 6-5 (2-2, 0-1) în fața echipei Poliției. Toma (Deep Serv) a lovit bara în primele minute, iar Poliția a deschis scorul prin Ivan. Săraru (de la Poliție) a trimis și el în bară, dar Deep Serv a egalat prin reușita lui Mălinaș. Același Ivan a punctat din nou pentru Poliție, iar egalarea a fost adusă de Adrian Toma. În cele două reprize de prelungiri, ambele echipe au fost aproape de a da lovitura de grație și s-a ajuns la penalty-uri. Pentru Poliție au marcat Petrică Ioan, Săraru, Cristian Ion și a ratat Tudorel Ivan, iar Deep Serv a transformat toate loviturile, prin Toma, Dumitriu, Ciubotaru și Mălinaș. Deep Serv a jucat cu: Sârbu, Mălinaș, Sandu Ciubotaru, Åžtefan Ciolpan, Burgă, Adrian Toma, Dănuț Dumitriu și Marian Spânu. Poliția a replicat cu: Ionel Aurelian, Petrică Ioan, Åžtefănescu, Manolache, Săraru, Vasile Cristian, Ivan, Bițeanu și Cristian Ion. Organizatorul principal, Asociația Județeană de Fotbal Vrancea, reprezentată prin preșe-dintele Dan Dumitru și vicepreședintele Jani Oltianu, a acordat cupe și diplome primelor trei clasate, dar și jucătorilor care s-au remarcat pe durata turneului: Adrian Toma – cel mai bun jucător al competiției și Ionel Aurelian – cel mai bun portar al turneului. Finala mică a fost câștigată de Hunters Prodecom, care a trecut cu 6-5 de Steaua Jandarmii, la capătul unui meci în care egalitatea a persistat până la scorul de 4-4. Hunters Prodecom a punctat de două ori în ultimele minute ale partidei și a obținut o victorie muncită și meritată. Arbitrajul jocurilor de la Cupa Fair-play la minifotbal old-boys a fost asigurat de Titi Rusu și Gheorghe Ivanciu.

Finala mare:
Deep Serv – Poliția 6-5 (2-2, 0-1), după executarea loviturilor de departajare.
Au marcat: Mălinaș și Toma respectiv T. Ivan (2).
Finala mică:
Hunters Prodecom- Steaua Jandarmii 6-5 (3-2)
Au marcat: Ilaș și R. Gogonel (câte 2), Manta, Tertelici respectiv Necula și Îndoilă (câte 2), Sînge-rean.