Ediția: Joi 16 Mai 2024. Nr. 6625

Egal scos pe final de meci

Meci nebun în Divizia A de handbal masculin la Galați. Chiar dacă gazdele au avut alături aproape 50 de suporteri care au încurajat echipa de la malul Dunării, elevii antrenorului Lucian Tucan au făcut o repriză secundă de excepție și, în final, a fost 21-21 (11-9). Gazdele au condus ostilitățile în primul act și, cu trei minute înainte de final, s-au aflat în avantaj cu trei goluri, dar focșănenii nu au disperat. În ultimul minut de joc, CSM 2007 a condus, dar a fost egalată în ultimele secunde. Golurile CSM-ului au fost marcate de Popa, Maftei și Costache (câte 5), Negrea, Stan și Neață (câte 2). Rezultatele rundei: Univ. Galați – CSM 2007 Focșani 21-21, HC Vaslui – Åžtiința Bacău 27-25, Poli Iași – LPS Piatra Neamț 31-19.
Etapa viitoare, CSM 2007 va evolua pe teren propriu în fața formației Politehnica Iași.