Ediția: Duminică 19 Mai 2024. Nr. 6627

Bătaie mare pentru locurile din play-off

Derby-ul seriei Sud din cadrul Campionatului Județean de fotbal, Voința Sl. Ciorăști- Dinamo Tătăranu, s-a terminat nedecis, 1-1, după un meci echilibrat. Oaspeții au deschis scorul în prima repriză, iar Voința a egalat în actul secund. Liderul, Energia Vulturu, s-a impus greu, 3-2 pe terenul celor de la Åžoimii Năruja, iar AS Cîmpineanca a revenit de la 0-1 la pauză și a câștigat, 4-1 partida de pe teren propriu cu Zorile Cotești. În seria Nord, Național Golești s-a impus cu 2-0 la Mărășești și se menține în fruntea ierarhiei, iar Jariștea și Pufești nu s-au menajat într-un joc cu opt goluri.

Rezultatele etapei din week-end din liga a patra de fotbal vrânceană:
Seria Nord:
Unirea Å¢ifești – Voința Odobești 1-1, FC Mărășești – Național Golești 0-2,
FCM Adjud – Åžoimii Internațional Mircești 3-2, Avîntul Jariștea  – Unirea Pufești 4-4, Siretul Suraia – CSM II 2007 Focșani 2-2, Trotușul Ruginești – Green Village Ploscuțeni 2-2. Viitorul Homocea a stat.
Etapa viitoare: Viitorul Homocea – Siretul Suraia, Unirea Pufești – FCM Adjud, Național Golești – Avîntul Jariștea, Voința Odobești – FC Mărășești, Green Village Ploscuțeni – Unirea Å¢ifești, CSM II 2007 Focșani  – Trotușul Ruginești. Åžoimii Mircești va sta.

12. FC Mărășești    5    1    0    4    4-11    3p
13. Trotușul Ruginești    6    0    1    5    4-36    1p.
Notă: primele două clasate vor juca în play-off.

Seria Sud:
AS Cîmpineanca – Zorile Cotești 4-1, Unirea Milcovul – Flacăra Urechești 2-3, Åžoimii Năruja – Energia Vulturu 2-3, FC Bălești – Victoria Gugești 4-2, Voința Sl. Ciorăști – Dinamo Tătăranu 1-1, Dinamo Cîrligele – Victoria Bordeasca 3-3. Victoria Gologanu a stat.
Etapa viitoare: Flacăra Urechești – Åžoimii Năruja, Victoria Bordeasca – Unirea Milcovul, Zorile Cotești – Dinamo Cîrligele, Dinamo Tătăranu – AS Cîmpineanca, Victoria Gugești – Voința Sl. Ciorăști, Victoria Gologanu – FC Bălești. Energia Vulturu va sta.