Ediția:: Sâmbătă 15 iunie 2024. Nr. 6649

Andreea Roman – locul I la Grand-Prixul de aruncări libere

Sportiva Andreea Roman (legitimată la clubul CSÅž Adjud) s-a clasat pe primul loc la ediția din acest an a Grand-Prixului de aruncări lungi pentru tineret și seniori, competiție care s-a desfășurat în week-end la Onești. Deși este junioară, atleta pregătită de profesorul Gheorghe Catrinescu a obținut un rezultat excelent, 45.40 în proba de aruncarea suliței. Un alt sportiv de la CSÅž Adjud, Adrian Sava s-a clasat în final pe locul 7 (54.90 metri). „Rezultatele celor doi sportivi sunt meritorii și ne dau speranțe pentru etapa finală a Campionatului Național unde cei doi adjudeni au posibilitatea de a câștiga titlurile de campioni naționali la juniori”, a spus antrenorul atleților adjudeni, Gheorghe Catrinescu.