Handbal, Liga Națională – Egal în Polivalentă!

• CSM Focșani 2007 – CSM București 24-24 (15-11)

CSM Focșani 2007: Cloșcă, Bucătaru, Marocico – Ragea, Rață – 3, Pavlov, Golea, Miroiu – 4, Popovici, Mocanu – 1, Marijanac- 3, Roșu – 1, Eros, Simsar – 7, Makrishin – 5.

CSM București – Shymanskyi, Asanin – Mihalcea – 3, Schneider – 2, Voica, Dodică – 4, Da Silva – 6, Mitu, Ioannou – 2, Szasz, Nica – 3, Onyejekwe – 1, Szeles, Duță.

CSM Focșani 2007 și CSM București au terminat la egalitate partida disputată în acesată seară în Sala Polivalentă în etapa a 8-a a campionatului Ligii Naționale de handbal. Focșănenii au condus aproape de la un capăt la altul al meciului, uneori și cu 6 goluri, dar oaspeții s-au apropiat pas cu pas și în minutul 49:55 au egalat la 20. CSM 2007 a revenit la conducere, 22-21 și 23-21 s-a făcut apoi 23-23, în minutul 58:20 bucureștenii au preluat conducerea, iar cu trei secunde înainte de final Makrishin a egalat pe contraatac. CSM Focșani 2007 a urcat pe locul 7 cu 11 puncte.