Ediția: Joi 16 Mai 2024. Nr. 6625

• Viitorul Șuțești – CSM Focșani 2007 0-3 (0-1)

Formația CSM Focșani 2007: Păduraru – Ben Levy (Niv Levy), Acasandrei, Stroe, Săpunaru – Mazilu (Abrudean), Pahonțu, Enache (Negoiță), Dumitru (Dănilă), Ciobanu (Riza) – Tchassem.

Rezerve neutilizate: Bodea, Preda, Oprea, Stoica.

CSM Focșani 2007 și-a confirmat statutul de favorită în partida din runda a doua a Ligii a III-a, Seria a 2-a la fotbal și a câștigat sâmbătă, la Șuțești în compania nou promovatei Viitorul. Oaspeții, fără a impresiona în joc, au mizat pe mingi lungi trimise spre rapizii Tchassem, autorul a două goluri, în minutele 1 și 49 și Ciobanu, care a înscris o dată, în minutul 66 și au plecat la Focșani cu încă trei puncte. În etapa viitoare, vineri, 8 septembrie, de la ora 17:00, CSM Focșani 2007 va întâlni pe Milcovul pe Voința Limpeziș.

Foto, Gigi Căldare

Rezultatele și marcatorii etapei

CSM Râmnicu Sărat – Dacia Unirea Brăila 1-3 (0-3). Au marcat Constantinescu, respectiv Israel, Ghiță, Eloh; Sporting Lieşti – ACS Hamangia Baia 5-3 (4-1). Au marcat Stan – 2, Maftei – 2, Iordache, respectiv Carabuz, Anton – 2; Viitorul Şuţeşti – CSM Focşani 0-3 (0-1). Au marcat Tchassem 2, Ciobanu; Voinţa Limpeziş – Metalul Buzău 0-4 (0-2). Au marcat Saim Tudor -3, Moraru; Viitorul Ianca – Unirea Braniştea 2-1 (2-0). Au marcat Moroianu, Ciucureanu, respectiv Răducan.

Clasament: 1. Metalul Buzău – 6 puncte; 2. CSM Focșani 2007 – 6 puncte; 3. Sporting Liești – 4 puncte; 4. Viitorul Ianca – 4 puncte; 5. Dacia Unirea Brăila – 3 puncte; 6. Unirea Braniștea – 3 puncte; 7. Hamangia Baia –zero puncte; 8. CSM Râmnicu Sărat – zero puncte; 9. Voința Limpeziș – zero puncte; 10. Viitorul Șuțești – zero puncte.