Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Fotbal Liga a III-a – Egal în ultimul amical de dinaintea reluării campionatului!

• CSM Focșani 2007 – Ceahlăul Piatra Neamț 1-1 (0-1)

CSM Focșani 2007: Preda – Negoiță, Antic, Memovic, Riza – Gașpar, Săpunaru, Stanilievicius, Zaharia – Munteanu, Ofori. Au mai jucat Lazăr, Mazilu, Pasăre, Ababei, Arnold, Dascălu, Oprea, Paizan, Dănilă, Stoica.
Antrenori – Adrian Toma, Cosmin Popescu, Gabriel Vasiliu.
Ceahlăul Piatra Neamț: Chelaru – Lăcustă, Vișinar, Acasandrei, Moroșanu – Barb, Forisz, Neicuțescu Anton – Petre, Ciobanu. Rezerve: Kaell, Oîntea, Petra, Nemțanu, Moescu, Agafiței, Ilieș, Ștefănescu, Lingu.
Antrenor, Cristian Pustai.

CSM Focșani 2007 a jucat astăzi după amiază ultima partidă de verificare înaintea reluării campionatului Ligii a III-a la fotbal. Adversară i-a fost Ceahlăul Piatra Neamț de care fusese întrecută cu puțin timp în urmă tot într-un amical disputat pe terenul nemțenilor. De această dată, întâlnirea s-a terminat la egalitate, 1-1, după ce la pauză oaspeții conduceau cu 1-0 prin golul încris din careu de Ciobanu care a reluat în plasa porții lui Preda mingea venită din centrarea lui Moroșanu. Egalarea s-a produs în minutul 55, când Gașpar a lovit excelent cu capul – în foto – balonul centrat de pe stânga de Zaharia și a făcut inutil spectaculosul plonjon al portarului oaspeților!