Ediția: Miercuri 8 Mai 2024. Nr. 6618

Handbal, Liga Națională – Focșănenii au câștigat pentru a cincea oară în tur!

• CSM Odorheiu Secuiesc – CSM Focșani 2007 26-31 (14-15)

Formația CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Ragea, Kritikos, Rață – 8 goluri, Golea, Miroiu, Krnoglavac – 6, Hrimiuc – 1, Mocanu, Marijanac, Nuțu – 1, Krstevski – 2, Lazoreac, Roșu – 6, Makrishin – 7.

În această seară, CSM Focșani 2007 a câștigat a cincea partidă din actualul campionat al Ligii Naționale la handbal. În partida disputată în deplasare, la Odorheiu Secuiesc, focșănenii s-au impus cu 31-26 (15-14). Ultima clasată a avut o primă repriză foarte bună, a condus până la 14-12, după care Krnoglavac, Makrishin și Roșu au întors scorul în favoarea CSM 2007. A doua repriză care a curs așa cum era de așteptat, cu oaspeții la conducere și în minutul 56 era 24-30. Scorul final a fost 26-31 și echipa Focșaniului acumulează 15 puncte cu care se află pe locul 5, la egalitate cu CSM București, formația de pe locul 4, care are un golaveraj superior.