Fotbal, Liga a III-a – Dinamo Bacău – CSM Focșani 2007 0-3 (0-0)

CSM Focșani 2007: Preda – Juncănaru, Bratu, Panaite, Negoiță – Strătilă(55 Rogoveanu), Săpunaru, Băjenaru (46 Petre), Stoica (75 Taciuc) – Zaharia (80 Pasăre)– Arnăutu (75 Oprea). Rezerve neutilizate: Lazăr, Paizan, Predoiu, Gîrdea.
Antrenor, Marius Bratu

Dinamo Bacău: Hărăguță – Albu, Iorga, Munteanu, Panainte – Padovei, Ursu, Mocanu, Hodorogea – Ciumașu, Lucaci. Rezeve: Stratulat, Dinu, Dobre, Tofan, Chisăreanu, Ganea, Gîrniță, Fodor, Bighescu.
Antrenor, Toader Șteț

Dinamo Bacău și CSM Focșani 2007 s-a întâlnit astăzi, de la ora 17:00, pe stadionul de la Letea într-o partidă contând pentru etapa a treia a campionatului Ligii a III-a, ediția 2022-2023. În prima repriză, încheiată cu scor alb, oaspeții au dominat copios, dar fără a crea pericol de gol la poarta apărată de Hărăguță. Băcăuanii, având avantajul vântului, au ieșit dincolo de jumătatea terenului doar când au urmărit mingile degajate lung de portarul ori fundașii lor. În repriza a doua, oaspeții au deschis scorul în minutul 56 prin Ciprian Petre, l-au majorat prin Săpunaru, în minutul 66 iar Oprea a marcat pentru 0-3, în minutul 88.