Ediția: Duminică 28 aprilie 2024. Nr. 6613

Handbal, Cupa României – 50 de minute aproape perfecte, dar înfrângere la scor!

• Dinamo București – CSM Focșani 2007 32-25 (15-15)

Dinamo București: Ghebdane, Heidarira – Dedu, Popa, Racoțea – 2, Ghionea – 7, Gurbindo – 1, Negru – 8, Dissinger – 2, Pasqual – 1, Kuduz – 6, Humet – 1, Bizău – 1, Shebib – 3, Militaru, Sorhaindo.

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă, Rusu – Popovici, Drăgan, Miroiu – 3, Marjanovic – 7, Hrimiuc – 3, Mocanu, Rață – 1, Krstevski – 2, Marijanac – 1, Eros – 4, Makrishin – 4, Mănescu.

CSM Focșani 2007 a fost eliminată din Cupa României de Dinamo București după meciul jucat astăzi, de la ora 17:00, în Sala Dinamo din Capitală. Dinamoviștii s-au impus cu 32-25, dar scorul dă o imagine incorectă a ceea ce s-a întâmplat pe teren unde la pauză era 15-15, în minutul 40 era 19-19, iar în minutul 49 era 24-22. Până atunci, focșănenii făcuseră o partidă perfectă și în atac și în apărare. Au avut două perioade în care au primit cinci, respectiv șapte goluri fără a marca vreunul pe fondul unor ratări la poarta lui Dinamo, al intervențiilor excepționale al portarului gazdelor și al unei prea mari permisivități în apărarea proprie. Dinamo București nu putea fi bătută astăzi! CSM 20007 a arătat aproape 50 de de minute ca o echipă egală unei formații de Liga Campionilor! Cam așa ar suna, scrisă, povestea meciului din turul 3 al Cupei României dintre Dinamo București și CSM Focșani 2007.