Handbal, Divizia A – Final de retur cu egal în deplasare!

• CSU din Suceava – CSM Focșani 2007 32-32 (14-17)

CSU din Suceava: Viziteu – 5 goluri, Roșu, Zarițchi – 5, Padovei, Reuț – 1, Sărghie, Hreceniuc – 2, Andreescu, Urdă – 4, Grigore – 3, Niculaie – 2, Focșăneanu – 1, Drăgoi – 3, Radu – 4, Loic – 2.

CSM Focșani 2007: Rusu – Cozorici, Posa, Lazoreac – 1, Golea – 7, Giurgiuveanu – 6, Valentin Bogdan, Nuțu – 4, Boghian, Burcezan, Muraru – 5, Bari – 1, Pușcașu, Gramatic – 6, Toboșaru – 2, Gheorghiță.

Echipa de Divizia A a CSM Focșani 2007 și-a încheiat în deplasare jocurile din returul play-off-ului tineret. La Suceava, în compania CSU, handbaliștii focșăneni antrenați de Mădălin Țuțu au terminat la egalitate cu una dintre cele mai puternice grupări ale seriei a a campionatului. Focșănenii au condus cu trei goluri la pauză și cu 32-31 la intrarea în ultimul minut de joc, dar au fost egalați când mai erau 34 de secunde din partidă.