Tir sportiv – Performanțe excepționale ale juniorilor focșăneni!

Campionatul Național de Tir sportiv, seniori, etapa finală, care a avut loc în perioada 18-22 februarie la Poligonul Iosif Sârbu din Capitală, s-a încheiat cu câteva mari surprize oferite de trăgătorii juniori de la CS Unirea-CSM Focșani 2007, pregătiți de profesorul Aurel Giurgea. Concurând la în proba de pușcă cu aer comprimat 10 metri, sportivii de la Focșani au obținut două medalii de argint și una de bronz. La echipe băieți, focșănenii au devenit vicecampioni naționali în componența Lucian Puțaru, David Ion, Edward Mitrofan. Titlul de vicecampioni ai României la seniori a fost câștigat și de echipa mixtă a CS Unirea CSM Focșani 2007 pentru care au tras Teodora Șușu și Lucian Puțaru.

Cu medalie de bronz pentru locul al treilea a încheiat Campionatul Național de seniori echipa de fete a Focșaniului, în alcătuirea Teodora Șușu, Alexandra Joghiu și Teodora Vrăjitoru. Sportivii focșăneni vor concura în  luna aprilie la finalele campionatelor naționale de tineret și juniori 1.