VIDEO și FOTO: Primarii social democrați transmit mesaje de susținere pentru echipa PSD Vrancea, la alegerile parlamentare de duminică

0
3160

Primarii social democrați au transmis mesaje de susținere a echipei PSD Vrancea, la alegerile parlamentare de duminică, 6 decembrie. Președintele interimar al PSD Vrancea, deputatul Nicușor Halici, deschide lista candidaților la Camera Deputaților, urmat de Elena Stoica, Laurențiu-Daniel Marin, Vasile Carnariu, George-Claudiu Nica, Doru Geany Bălan și Aurel Șelaru. La Senat, lista social democraților îi include pe Angel Tîlvăr, Sorin Cristian Dumitrescu, Lauriana Ailincuței, Bogdan-Emilian Matișan.

Odobești – Daniel Nicolaș

„Mă numesc Daniel Nicolaș și sunt primarul orașului Odobești, iar la alegerile parlamentare din data de 6 decembrie 2020, susțin împreună cu echipa mea candidații Partidului Social Democrat, filiala Vrancea. Alături de mine și echipa mea se vor afla și cetățenii orașului Odobești care știu că PSD este singurul partid care a lucrat și lucrează în interesul cetățenilor din România. De asemenea, oamenii sunt alături de noi deoarece știu că PSD este partidul care a mărit salariile, pensiile și a scăzut fiscalitatea din țara noastră!“

Vîrteșcoiu – Viorel Mîrza

„Mă numesc Viorel Mîrza, sunt primarul comunei Vîrteșcoiu iar la alegerile parlamentare de duminică cu toții vom vota echipa de candidați ai PSD Vrancea. De-a lungul timpului, PSD a demonstrat că este singurul partid care este alături de români, de problemele lor, partidul care a căutat și a găsit soluții la cele mai spinoase probleme. De aceea, sunt convins că alături de mine se va afla majoritatea cetățenilor cu drept de vot din comuna Vîrteșcoiu și împreună vom vota candidații Partidului Social Democrat!“

Tănăsoaia – Romeo Vulpe

„Mă numesc Romeo Vulpe, sunt primarul comunei Tănăsoaia, iar la alegerile parlamentare de duminică votez candidații Partidului Social Democrat, filiala Vrancea. Candidații social democrați vor fi votați de majoritatea cetățenilor din comuna Tănăsoaia, deoarece PSD este partidul celor mulți și nevoiași, aproape de oameni și nu așa cum sunt liberalii, recunoscuți ca fiind de partea celor puțini, dar foarte bogați. În acest context, rog cetățenii să se prezinte cu toții la vot și să voteze pentru viitorul lor, pentru că mai nou, mercenarii de dreapta încurajează electoratul PSD să stea acasă și să nu se prezinte la vot. Uniți îi vom învinge!“

Vintileasca – Tudorel Vâlcociu

„Sunt Tudorel Vîlcociu și sunt primarul comunei Vintileasca. Sunt unul dintre miile de tineri care am crezut și credem în politicile social democrate, acesta fiind și motivul pentru care am candidat la funcția de primar al comunei Vintileasca. De aceea, la alegerile parlamentare de duminică, voi vota echipa de candidați ai PSD Vrancea, pentru că avem nevoie de oameni care să fie aproape de problemele și nevoile celor mulți și mai puțin avuți. Sunt convins că alături de mine se vor afla toți cei din echipa mea, dar și cetățenii comunei, care vor vota duminică PSD!“

Jitia – Ion Păun

„Mă numesc Ion Păun, sunt primarul comunei Jitia, iar la alegerile parlamentare de duminică, 6 decembrie, voi vota candidații Partidului Social Democrat din Vrancea. Alături de mine vor fi și cetățenii comunei Jitia, care știu foarte bine că atunci când PSD s-a aflat la guvernare au beneficiat de pensii și salarii mărite, iar la nivelul comunității am reușit să modernizăm cea mai mare parte din infrastructura locală“!

Fitionești – Iordache Cazacu

„Sunt Iordache Cazacu, primarul comunei Fitionești, iar odată la patru ani avem puterea de a decide. Duminică, 6 decembrie, avem posibilitatea de a vota pentru prosperitate, pentru dezvoltare în detrimentul austerității. De aceea, rog toți cetățenii comunei Fitionești să se prezinte la vot pentru că fiecare vot contează, iar votul lor contează pentru prosperitatea României! Alegem echipa PSD, cea mai bună pentru Vrancea“.

Câmpineanca – Tudorel Ivan

„Mă numesc Tudorel Ivan, sunt primarul comunei Cîmpineanca, fac parte din echipa PSD, iar duminică, 6 decembrie, voi merge la vot. Invit toți cetățenii comunei să meargă la vot și să pună ștampila pe cei trei trandafiri, deoarece candidații PSD sunt singurii care ne pot reprezenta interesele în Parlamentul României“

Gugești – Vasile Vatră

„Mă numesc Vasile Vatră, sunt primarul comunei Gugești, iar la alegerile parlamentare de duminică votez candidații Partidului Social Democrat, filiala Vrancea. Candidații social democrați vor fi votați de majoritatea cetățenilor din comuna Gugești, deoarece PSD este partidul care mereu a fost și este aproape de oameni și de problemele lor. Cetățenii comunei Gugești știu că, având sprijinul PSD, am reușit să reabilităm infrastructura locală, practic să modernizăm Gugeștiul. De aceea, îi invit pe toți cetățenii să vină la vot și să voteze pentru unitate și prosperitate, să voteze echipa PSD Vrancea!“

Milcovul – Mihai Neață

„Mă numesc Mihai Neață, sunt primarul comunei Milcovul iar la alegerile parlamentare de duminică, 6 decembrie, voi vota echipa de candidați ai PSD Vrancea. Alături de mine se vor afla și cetățenii comunei Milcovul, care știu că singurul partid care a derulat proiecte ce au dus la modernizarea infrastructurii locale este PSD. Mai mult, avem cea mai bună și profesionistă echipă de candidați, care ne vor reprezenta cu cinste interesele în Parlamentul României!“

Năruja – Grigore Mihăeș

„Mă numesc Grigore Mihăeș și sunt primarul comunei Năruja, iar la alegerile parlamentare din data de 6 decembrie 2020 susțin împreună cu echipa mea candidații Partidului Social Democrat, filiala Vrancea. Alături de mine și echipa mea se vor afla și cetățenii comunei Năruja, care știu că PSD este singurul partid care a lucrat și lucrează în interesul cetățenilor din România. De asemenea, oamenii sunt alături de noi deoarece știu că Năruja este o comună pe care am reușit să o modernizăm în numai patru ani de zile cu sprijinul guvernului PSD. De aceea, la alegerile de duminică, sunt convins că cetățenii din Nereju vor vota pentru unitate, continuite, prosperitate, vor vota echipa PSD Vrancea!“

Negrilești – Ion Văsuianu

„Mă numesc Ion Văsuianu, sunt primarul comunei Negrilești, iar la alegerile parlamentare de duminică cu toții vom vota echipa de candidați ai PSD Vrancea, colegii noștri social democrați. PSD este singurul partid care este alături de români, de problemele lor, PSD este partidul care a căutat și a găsit soluții la cele mai spinoase probleme cu care concetățenii noștri, dar și administrațiile locale, s-au confruntat. De aceea, sunt convins că alături de mine se va afla majoritatea cetățenilor cu drept de vot din comuna Negrilești și împreună vom vota echiupa de candidați ai Partidului Social Democrat!“

Vrâncioaia – Ionică Danțiș

„Mă numesc Ionică Danțiș, sunt primarul comunei Vrâncioaia și susțin echipa PSD la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Administrația social democrată înseamnă dezvoltarea comunităților locale, înseamnă investiții în educație și sănătate. Pe 6 decembrie, îndemn locuitorii comunei Vrâncioaia să vină la vot, să voteze echipa candidaților PSD la Senat și la Camera Deputaților. Doar prin votul acordat candidaților PSD vor fi reprezentate interesele vrâncenilor în Parlamentul României. Pe 6 decembrie sunt alegeri esențiale pentru viitorul României iar echipa profesioniștilor de la PSD este cea mai bună soluție”.

Reghiu – Cătălin Georgel Valisăreanu

„Mă numesc Cătălin Georgel Valisăreanu, sunt primarul comunei Reghiu, iar pe 6 decembrie votez candidații PSD la Senat și Camera Deputaților. Împreună cu parlamentarii PSD, am convingerea că putem realiza proiectele pentru dezvoltarea comunei noastre și a județului Vrancea. Împreună vom pune în aplicare proiecte de investiții în infrastructură care vă vor face o viață mai ușoară! Echipa PSD pentru alegerile parlamentare este formată din cei mai buni profesioniști cărora le pasă de viitorul Vrancei”.

Nistorești – Teodor Dobre

„Mă numesc Teodor Dobre, sunt primarul comunei Nistorești și votez candidații PSD la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Împreună cu locuitorii comunei Nistorești, avem încredere că social democrații ne vor reprezenta interesele în Parlamentul României pentru a dezvolta comunitățile locale și a asigura bunăstarea românilor. Echipa PSD susține proiectele de investiții în Nistorești, este formată din oameni profesioniști în care am încredere. Sunt motivele pentru care Nistorești votează candidații PSD la alegerile parlamentare”

Popești – Nicolae Ciocănel

„Mă numesc Nicolae Ciocănel, primarul comunei Popești și, alături de oamenii din comună, susțin candidații Partidului Social Democrat la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Sunt alegeri importante pentru viitorul românilor, care trebuie să aleagă între dezvoltare și austeritate. Oamenii știu ceea ce a făcut guvernarea PSD, știu cine a majorat salariile, pensiile, alocațiile pentru copii și au încredere în echipa social democrată. Pe 6 decembrie votăm PSD la alegerile parlamentare”

Boghești – Sandu Aur

„Mă numesc Sandu Aur, primarul comunei Boghești și votez PSD la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Echipa PSD pentru Senat și Camera Deputaților este formată din profesioniști care merită votul vrâncenilor. Administrația social democrată a susținut întotdeauna proiecte de dezvoltare a comunei Boghești și am convingerea că ne va reprezenta interesele în Parlamentul României. Pe 6 decembrie, comuna Boghești votează candidații PSD la Parlament”

Corbița – Emil Tacu

„Mă numescu Emil Tacu, primarul comunei Corbița și susțin candidații Partidului Social Democrat la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Este cea mai bună echipă, formată din oameni cărora le pasă de Vrancea. Guvernarea PSD a însemnat reducerea taxelor, majorarea salariilor, creșterea pensiilor și dublarea alocațiilor pentru copii. Sunt măsuri pe care le-a simțit fiecare vrâncean, motive să votăm candidații PSD la alegerile parlamentare din 6 decembrie”

Câmpuri – Ion Vlad

„Sunt Ion Vlad, primarul comunei Câmpuri și votez echipa candidaților PSD la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Este o echipă formată din profesioniști, oameni dedicați vrâncenilor care ne vor reprezenta cu cinste în Parlamentul României. Îi îndemn pe locuitorii comunei Câmpuri să vină la vot, să aibă încredere și să voteze echipa candidaților PSD. Sunt alegeri care stabilesc viitorul țării noastre, iar PSD este singurul partid care ne reprezintă interesele”

Străoane – Vasile Zbîrciog

„Mă numesc Vasile Zbîrciog, primarul comunei Străoane și votez PSD la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Echipa PSD a fost întotdeauna alături de comuna noastră și ne-a sprijinit în dezvoltarea infrastructurii din localitate. Împreună cu parlamentarii PSD, vom continua lupta pentru modernizarea și dezvoltarea comunei noastre, prin multe proiecte în curs de execuție și cu alte proiecte noi, finanțate cu fonduri europene, buget de stat. Le mulțumesc locuitorilor din Străoane pentru toată susținerea și încrederea de care ați dat dovadă în toți acești ani și îi îndemn să vină duminică la vot și să aleagă echipa candidaților PSD”

Gologanu – Neculai Riciu

„Sunt Neculai Riciu, primarul comunei Gologanu și votez PSD la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Suntem o comună cu oameni gospodari care sunt convins că vor vota pentru binele comunității noastre. Administrația social democrată a însemnat dezvoltarea comunei Gologanu. Am încredere în parlamentarii PSD care ne vor reprezenta interesele în Senat și Camera Deputaților. Este singura opțiune pentru ca vocea vrâncenilor să fie auzită în Parlamentul României”

Vulturu – Nicușor Păcuraru

„Mă numesc Nicușor Păcuraru, sunt primarul comunei Vulturu și votez candidații PSD la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Cu sprijinul parlamentarilor PSD vom realiza proiectele noastre, astfel încât să asigurăm cele mai bune condiții de viață pentru locuitorii din Vulturu. Vrâncenii merită să beneficieze de cele mai bune condiții de viață, iar acest vis poate fi îndeplinit doar de echipa PSD, pentru că nouă ne pasă și suntem singurii care au demonstrat că pot reuși. Românii știu că PSD a știut de fiecare dată să aibă la guvernare abordarea corectă, să aducă o creștere economică, o creștere de venituri astfel încât fiecare cetățean să trăiască mai bine”

Articol executat de SC MEDIA UNO SRL, la comanda PSD filiala Vrancea, Cod mandatar 11200020

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here