Ediția: Joi 16 Mai 2024. Nr. 6625

Atletism – Mihai Răzvan Vasiliu s-a transferat la CSM Ploiești!

• Ultima medalie obținută de Mihai Răzvan Vasiliu pentru Focșani a fost bronzul la Cupa României pentru seniori

Mihai Răzvan Vasiliu este unul dintre cei mai performanți atleți – alergător la 400 metri – pe care i-a dat școala de atletism focșăneană. A obținut numeroase medalii de campion național la toate categoriile de vârstă ale juniorilor, la individual și în ștafetă, a fost medaliat balcanic la juniori, a reprezentat România la un campionat mondial. Pregătit de profesorul Gabriel Alexandrescu, a încheiat junioratul ca sportiv legitimat la CSS CSM Focșani 2007, cea mai recentă performanță a sa fiind medalia de bronzul a Cupa României pentru seniori, din 7-8 august. De ieri, 18 august nu mai este legitimat la cluburile focșănene. A ales să se transfere la CSM Ploiești, club care are mai mulți alergători valoroși și unde va alerga la individual și într-o ștafetă cu care poate obține mari satisfacții și poate face performanță pentru România la tineret și seniori.

Antrenorul său, Gabriel Alexandrescu, are doar aprecieri la superlativ despre Mihai Răzvan Vasiliu căruia i-a mulțumit – și pe care l-a felicitat și prin intermediul Monitorului de Vrancea pentru modul profesionist în care și-a valorificat calitățile ca junior și i-a urat să aibă o carieră cel puțin la fel de bună și la tineret și ca senior!