Ediția: Joi 9 Mai 2024. Nr. 6619

Fotbal – Focșănenii au câștigat primul amical de după cantonament!

CSM 2007 – FC Voluntari II 4-2 (3-1)
• Partida a avut loc astăzi, 8 august, de la ora 11:00, pe stadionul Milcovul

CSM Focșani 2007: Horvat – Săpunaru, Maftei, Panaite, Mihăiță – Negoiță, Preoteasa, Pădineanu, Manu – Ghenovici – Artiom. În repriza a doua au jucat Geantă (Apenciucesei) – Juncănaru, Bratu, Munteanu , Ilie – Paizan, Salaoru, Stancu, Gorovei – Taciuc – Jurj. Au mai evoluat, din minutul 70, Dacălu, Oprea.
Antrenor, Alin Chița

FC Voluntari II:  Paraschiv – Tănase, Chilici, Tatu, Hagiu, Bălan, Buliga, Leasă, Munteanu, Alexandru Ilie, Stoica.
Rezerve: Avram, Mitrache, Tudor, Otkay, Badea, Dima, Voinescu, Dumitru, Tangulea, Ioniță, Omar, Nicolae.
Antrenor, Dinu Todoran

CSM Focșani 2007 și FC Voluntari II s-au întâlnit, astăzi, 8 august, de la ora 11:00, pe o căldură sufocantă, pe stadionul Milcovul, într-un meci de verificare care a avut atributele unui joc pe puncte. A fost antrenant, cu multe faze de poartă, și cu multe goluri. Focșănenii s-au impus cu 4-2, după ce la pauză aveau 3-1, prin golurile marcate de Preoteasa, printr-o lovitură de cap după o centrare venită din stânga, Artiom, tot cu o lovitură de cap și Manu, cu un lob din apropierea centrului terenului cu care l-a surprins pe Paraschiv, ieșit din poartă. Pentru oaspeți marcase Leasă din lovitură de la 11 metri. În partea a doua a întâlnirii, fiecare echipă a mai înscris câte un gol – focșănenii, prin Paizan, oaspeții, prin Omar.

Marți, 11 august, CSM Focșani 2007 va juca de la ora 11:00, pe stadioul Milcovul, cu Gloria Buzău.