Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Handbal: Meci superb, victorie frumoasă! CSM Focșani 2007 – CSM Vaslui 25-21 (11-12)

Echipa CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Ragea, Pătru – 2,  Cozorici, Popovici, Miroiu – 7, Țuțu – 3, Hrimiuc – 2, Mocanu – 5, Rață, Nuțu, Eros – 1, Gramatic, Sladic – 5.

În această seară (duminică-n.r.), în Sala Polivalentă din Focșani, într-o partidă contând pentru etapa a treia a Ligii Naționale de handbal, CSM Focșani 2007 a dispus de CSM Vaslui cu 25-21 (11-12). A fost un meci extrem de disputat, în care oaspeții au avut o prestație foarte bună în cea mai mare parte a timpului de joc și conduceau, imediat după pauză, cu 3 goluri, la scorul de 13-16. Experiența – și valoarea – superioară a gazdelor a fost decisivă în ultimele 10 minute, când CSM Focșani s-a desprins cu două, apoi cu trei și patru goluri, câte aveau să fie în final!