Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Handbal – Campionii au câștigat în Polivalentă!

CSM Focșani 2007 – Dinamo București 15-20 (7-9)

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Ragea, Pătru – 1 gol, Popovici, Popa – 2, Miroiu – 6, Țuțu – 3, Hrimiuc, Mocanu – 1, Rață, Eros, Gramatic – 1, Sladic, Marijanac – 1, Nuțu, Cozorici.

Dinamo București: Missavi – Vujic – 1, Asoltane – 2, Hossu, Alouini, Bannour- 4, Dima, Gavriloaia – 3, Kuduz, Mousavi – 1, Negru – 2, Savenco – 2, Zulfic – 4.

CSM Focșani 2007 și Dinamo București s-au întâlnit în această după amiază în Sala Polivalentă în primul dintre cele două jocuri de pregătire programat între ele. Spre deosebire de întâlnirile din campionat sau din Cupa României când partidele dintre focșăneni și dinamoviști se încheiau cu foarte multe goluri, de această dată cei trei portari au scos de doar 35 de ori mingea din plasele porților. La pauză era 7-9, în minutul 45 era egal, 13-13, după care gazdele au trimis de trei ori mingea în barele porții lui Dinamo și au primit patru goluri consecutive. Din minutul 54, fiecare echipele au înscris pe rând câte un gol ultimii fiind oaspeții care au închis scorul la la 15-20.

Mâine de la ora 11:30, cele două formații se vor întâlni pentru un al doilea joc, tot în Polivalentă.