Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

Fotbal, Liga Națională – N-a fost decât egal!

CSM Focșani 2007 – ACSM Ceahlăul Piatra Neamț 1-1 (1-1)

Formații:

CSM Focșani 2007: Dogaru – Petrescu, Panaite, Parlac, Mihai (39 Sterian) – Săpunaru, Lupu, Salaoru, Pădineanu – Predoiu, Remus Popa. Rezerve: Alexandru Apenciucesei, Dediu, Sterian, Paizan, Andrei Apeciucicesei, Lăudatu, Lazăr.

ACSM Ceahlăul Piatra Neamț: Barna – Oteliță, Dumbrăveanu, Andreș, Strat – Cosmin Rotaru, Toma, Vasile, Pîntea – Țapu, Antim. Rezerve: Cîmpianu, Vali Rotaru, Rusu, Hodorogea, Matei, Lupașcu.

CSM Focșani 2007 a terminat la egalitate partida jucată ieri, 8 mai, pe stadionul Milcovul în compania ACSM Ceahlăul Piatra Neamț. În prima repriză, gazdele au rispit cel puțin trei mari ocazii de gol, dar au și marcat pentru 1-0 prin Predoiu care a finalizat cu eleganță după ce a primit mingea de la Panaite în minutul 14. Oaspeții au ratat o mare situație de a înscrie îm minutul 30, dar au egalat în minutul 39 prin Cosmin Rotaru care a reluat în plasă mingea primită după o lovitură liberă la care apărătorii focșăneni nu au avut reacție!

În repriza a doua nu a marcat nici una dintre echipe deși au mai fost situații de gol, nefinalizate, însă.

În etapa următoare, sâmbătă, 11 mai, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare la Goria Buzău, începând cu ora 19:00.