Ediția: Marți 21 Mai 2024. Nr. 6629

Rezultatele meciurilor amicale de fotbal și handbal ale CSM Focșani 2017

Fotbal amical: CSM Focșani 2007 – Metalul Buzău 1-3 (1-1)

Formația CSM Focșani 2007: Apenciucesei (30 Dogaru) – Săpunaru, Panaite, Parlac, Mihai – Manu, Negoescu, Lupu, Duca – Remus Popa, Pasăre. În repriza a doua, au jucat: Dogaru (60 Lazăr) – Dediu, Nistor, Parlac, Petrescu – Manu, Budeanu, Pascu, Paizan – Predoiu, Popa.

Astăzi, 11 august, pe stadionul Milcovul s-au întâlnit într-un joc de pregătire, de la 10,30, CSM Focșani 2007 și Metalul Buzău. La capătul unui joc în care au risipit o sumedenie de situații clare de gol, focșănenii au pierdut cu 1-3 (1-1). Gazdele au înscris de două ori – prima oară, prin Panaite, autogol, a doua oară, prin Pasăre, pentru 1-1, din lovitură de pedeapsă acordată după un fault în careu asupra lui Remus Popa.

Handbal amical: CSM Focșani 2007 – Dinamo București 25-27 (12-14)

Formația CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă, Tevzadze – Gramatic, Rotaru – 2 goluri, Hagiu – 3, Moisă – 6, Popovici, Miroiu – 2, Popa, Țuțu, Mocanu – 1, Rață – 2, Eros – 2, Pătru – 2, Sladic – 3, Năstăsie, Hrimiuc – 2.

În al doilea joc de pregătire dintre CSM Focșani 2007 și Dinamo București, disputat astăzi, 11 august, în Sala Polivalentă, campionii României s-au impus cu 27-25 (14-12). Partida a fost mult mai echilibrată decât vineri seara când bucureștenii câștigaseră cu 35-26. La intrarea în ultimele cinci minute ale primei reprize focșănenii aveau un avans de două goluri, 12-10, dar plusul de valoare i-a readus pe dinamoviști la conducere, cu un avans de două goluri, tot atâta cât a fost la terminarea partidei.