Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

Al 19-lea Festival de tenis de masă de la Albena, în Bulgaria, l-a avut, între cei aproximativ 900 patricipanți, și pe Costin Corcoz, de la CSM Focșani 2007.
Sportivul focșănean a concurat la categoria de vârstă 30-39 de ani și s-a clasat pe locul al doilea, performanță pentru care a primit medalia de argint. Și după cum se vede în fotografia de podium a primit, pentru refacerea de după efort, și sticla cu vin oferită de organizatori.
Concursul de la Albena a fost organizat pe categoriile de vârstă juniori și seniori, deschisă tuturor jucătorilor legitimați, fără limită de vârstă, 30-39 de ani, 40-49 de ani, 50-59 de ani, 60-69 de ani, + 70 de ani.
În finala la 30-39 de ani, Costin Corcoz a pirdut cu 2-3 în fața bulgarului Milcho Uzunov.
Turneul open masculine a fost câștigat de românul Alexandru Cazacu, de la CS Mioveni.