Consiliul Județean și Centrul Cultural Vrancea vă invită, astăzi, la sediul instituției, începând cu ora 17.00, să participați la programul artistic dedicat Zilei de 9 Mai. Programul va fi susținut de elevi ai Clasei de Design vestimentar: Teodora Chiriac, Andrada Dăscălescu, Elena Chiriac, Mădălina Coman, Raluca Chiriac, Maria Voicu, Crina Roșu, Clasei de Pian: Pogorevici Ioana, Boboc Daria, Micu Maria, Dragomir Andreea, Cârjan Gabriel și Vardianu Dorinel și Clasei de Pictură. Profesori coordonatori vor fi Georgeta Ciornei, Anica Ghinea și Liviu Nedelcu. Programul artistic este dedicat Zilei Independenței, Zilei Victoriei și Zilei Europei din data de 9 mai.