Atletism – Vlad Dulcescu și Valentin Cătălin Voicu, campioni naționali universitari!

Cei mai buni atleți juniori ai Vrancei pleacă spre cluburi de seniori puternice când termină liceul. Așa s-a întâmplat cu Valentin Cătălin Voicu,ceva mai de demult, și cu Vlad Dulcescu, mai recent. Însă talentul și munca lor nu le permit să stea în anonimat și tot primim vești despre ce fac ei ca performanță sportivă. Și Cătălin și Vlad sunt nu doar legitimați la cluburi din mari orașe, dar sunt și sportivi studenți, calitate în care au concurat, sâmbăta și duminica trecute la finala Campionatului Național Universitar, la Pitești.
Vlad Dulcescu, concurând pentru Universitatea Al. I. Cuza din Iași, a câștigat titlul de campion pe distanța sa favorită – 400 metri garduri, și s-a clasat al doilea la 200 metri!
Valentin Cătălin Voicu  a devenit pentru Universitatea Valahia din Târgoviște, campion la 800 metri, proba în care este specialist și a terminat pe locul al patrulea la 400 metri!