Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

Adjudeanul Ilie Roşu, locul 2 la Maratonul Zăpezii Isostar Râşnov

Maratonistul adjudean Ilie Roșu a urcat pe podium la ediția a V-a a Maratonului Zăpezii Isostar Râșnov – „Memorial Colonel Aurel Cristea”, eveniment organizat de Clubul Sportiv Eco Alpin, în parteneriat cu Primăria orașului Râșnov, cu Isostar România, lider de nutriție sportivă în Europa și sponsor principal al evenimentului, și cu Direcția de Sport și Tineret Brașov. Ilie Roșu s-a clasat pe locul 2 la categoria 55-59 de ani, după ce a încheiat cursa cu timpul de 4.56,35 ore. La final, participanții au participat la festivitatea de premiere de la Centrul de Pregătire Montana Himalaya, unde maratonul s-a încheiat cu imnul României, cu focul de tabară al maratoniștilor zăpezii și cu un berbec la proțap.