Andreea Arginteanu, locul I la kumite tineret la Cupa României

Cupa României pentru seniori și tineret la karate SKDUN, ale cărei întreceri au avut loc la sfârșitul săptămânii trecute, la București, a adus noi medalii sportivilor de la CSM Focșani 2007 pregătiți de sensei Daniel Fusaru. Cel mai bun rezultat îi aparține Andreei Arginteanu, care a ocupat locul I la kumite tineret, 53 kg. și locul II la kata tineret. Bogdan Alpreotesei s-a clasat pe locul III la kumite tineret, 70 kg. La Cupa de Toamnă, care a avut loc în aceeași perioadă, Sebastian Condruz a terminat pe primul loc la kata minicadeți, Dragoș Pantazică, pe locul II la kumite juniori 70 kg., Åžtefan Gotu, pe locul III la minicadeți 40 kg. iar Emanuel Borș, pe locul III la kumite juniori 70 kg. Pentru sportivii de la CSM Focșani 2007 urmează Campionatul Mondial de karate SKDUN din Serbia, din zilele de 10 și 11 octombrie, la care vor reprezena România Andreea Arginteanu, la kata și kumite individual tineret și kata echipe, Bogdan Alpreotesei, la kumite individual tineret, Dragoș Pantazică, la kata și kumite individual, sensei Daniel Fusaru la kata și kumite individual, kata echipe masculin, și mixt, kumite echipe masculin și mixt, kumite open. La Cupa Mondială de karate SKDUN, care acompaniază Campionatul Mondial, vor concura Sebastian Condruz, Åžtefan Gotu, George Popa și Adelina Popa, la kata și kumite individual.