Ediția:: Sâmbătă 15 iunie 2024. Nr. 6649

Adjudeanul Mario Dobrescu este dublu campion naţional

Performanțe de excepție pentru tânărul atlet Mario Dobrescu, sportiv legitimat la CS Atletic Adjud și antrenat de profesorul Gheorghe Catrinescu. Ieri, a doua zi a Campionatului Național de atletism pentru copii I, II și III, competiție desfășurată la București, Mario a reușit să câștige medalia de aur și să obțină titlul de campion național la copii II în proba de 60 metri, după ce a terminat cursa cu timpul de 8.30 secunde, dar și în proba de 150 metri, cu timpul de 20.02 secunde.
Un alt rezultat notabil a fost obținut de Alexandru Ionuț Albu (CSÅž Adjud), care s-a clasat pe locul 2 la aruncarea greutății de 2kg (rezultat 10.09 metri) și locul 3 în proba de aruncarea discului de 600 grame (rezultat 23.46 metri), iar George Adam (CSÅž Adjud – antrenor Camelia Petrea) a obținut medalia de argint la aruncarea suliței, categoria copii II.