Ediția: Marți 21 Mai 2024. Nr. 6629

Antrenament cu public pentru CSM 2007 Focşani

Echipa de handbal masculin CSM 2007 Focșani a avut, sâmbătă dimineața, în Sala Polivalentă, un bun antrenament cu public, în partida oficială, din etapa a 19-a a seriei A a Diviziei A la handbal masculin. Oaspeții, cu doar o victorie de la începutul campionatului până acum, nu au pus nici o problemă focșănenilor care au meritul de a fi abordat cu seriozitate un joc ce se anunța foarte ușor pentru ei, scor 49-15 (27-8). Gazdele au înscris aproape un gol pe minut în prima repriză, chiar dacă profesorul Viorel Ciubotaru a rulat aproape tot lotul de jucători pe care i-a avut înscriși pe foaie, în fața unei echipe care face figurație în eșalonul secund al handbalului românesc.
În partea a doua a partidei, focșănenii au mai slăbit, ușor, presiunea pe adversari și au marcat de doar 22 de ori, față de 27 de goluri în prima repriză. CSM Focșani 2007: Rusu, Cloșcă, Ungureanu – Sîsîeac, Gramatic, Vasilache -2, Rotaru -6, Nelu -5, Gheorghe -2, Iordache -6, Popa -5, Neață -4, Mocanu -7, Åžtefan -4, Năstăsie -5, Smeu -3. În etapa viitoare, CSM 2007 Focșani va întâlni în deplasare pe CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina, ultima clasată. Până la finalul sezonului, CSM 2007 va mai juca acasă cu LPS Piatra Neamț, CSU II Suceava, HC Argeș, Cimentul Bicaz și în deplasare cu Åžtiința Dedeman II Bacău, ACS Teleorman, CSM Ploiești, HC Buzău și Politehnica Iași.