Ediția: Joi 30 Mai 2024. Nr. 6637

Voleibalistele se pregătesc de play-off

În ultima etapă a returului Campionatului Diviziei A2, Seria Est, Dinamo Romprest, liderul seriei, a câștigat cu 3-0 meciul cu CSM Focșani 2007. Gazdele au avut un prim set în care au condus până la 22-20, după care bucureștencele s-au impus cu 26-24. Setul al doilea a fost condus de la început la sfârșit de oaspete care au câștigat la 17. În ultimul set focșănencele au repetat prestația bună de până aproape de final din primul set, dar de la 17-13 au pierdut controlul jocului și Dinamo Romprest a încheiat cu 25-21. CSM Focșani 2007: Buzilă, Cimpoeșu, Cîrlan, Coman, Tașkiran, Mocanu, Kirilova, Boantă, Shtarbanova, Zwiru. Sâmbătă, CSM Focșani 2007 va juca primul meci din play-off, în deplasare, cu SCM Pitești.