Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

Victorie normală a focşănenilor

Formația de handbal masculin CSM Focșani 2007 a câștigat, 38-32 (16-15) așa cum era normal, la Bicaz, meciul disputat cu echipa locală, CSM Cimentul, sâmbătă, în etapa a 12-a a Diviziei A. Oaspeții au avut o primă repriză în care au tratat cu superioritate o formație a gazdelor fără mari calități tehnico-tactice, dar foarte bătăioasă. La pauză a fost un nefiresc – dacă ținem seama de diferența de valoare dintre cele două echipe, 15-16. În partea a doua a meciului, focșănenii și-au luat mai în serios și au încheiat cu un avans de șase goluri. Formația CSM Focșani 2007: Rusu, Cloșcă, Ungureanu – Năstăsie – 6 goluri, Mocanu – 1, Popa – 4, Neață – 4, Smeu – 4, Tănase – 7, Nelu – 6, Sîsîeac – 5, Åžăitan – 1, Vasilache, Gramatic. Sâmbătă, de la ora 12.00, CSM Focșani 207 va juca în Sala Polivalentă, cu CS HD Buzău 2012.