Ediția:: Luni 17 iunie 2024. Nr. 6650

Egal în derby-ul Poliţia – Hunters de la Cupa Fair-play

Primele două clasate din grupa B a Cupei Fair-play la minifotbal old-boys, Hunters și Poliția au terminat la egalitate, 1-1, în derby-ul etapei a patra. Poliția a condus la pauză cu 1-0 prin reușia lui Dan Pascu, dar Hunters a egalat în actul secund, dintr-o lovitură de la 7 metri contestată de polițiști, dar transformată de Romeo Ciolpan.
   Tot în grupa A, 22 Grade a trecut cu 3-0 de Pensiunea Leonardo, iar Speranța a obținut prima victorie din campionat, 7-2 cu Teomax. În grupa B, liderul, Amicii Grande Pizza s-a impus la limită, 4-3 în fața celor de la GSMobile, joc în care au fost acordate și două cartonașe roșii, Bogdan Burlacu (Amicii Grade Pizza) respectiv Marian Ionescu (GSMobile), Soveja a trecut la pas, 6-0 de Victoria Tecuci, iar Pinola IRL a spart gheața și și-a trecut în cont primul succes la Cupa Fair-play. Primele patru formații din fiecare grupă se vor califica în sferturile de finală unde se va juca după sistemul 1A-4B, 2A-3B, 3A-2B, 4A-1B.