Ediția: Duminică 19 Mai 2024. Nr. 6627

Dr.Gsm&Global Proiect a câştigat derby-ul ligii de minifotbal

Pe o vreme ideală pentru disputarea jocurilor de minifotbal în acest sfârșit de octombrie, campionatul de minifotbal pentru și-a consumat partidele etapei a-XII-a. Podiumul campionatului a rămas neschimbat, Voința DEEP SERV a câștigat jocul cu Altdorf Tehnik, chiar dacă pe final adversarii au avut șansa egalării, Sanorom a surclasat ultima clasată, Sordi di Cristo, iar Dr.Gsm&Global Proiect a învins eterna rivală, 22 Grade cu 4-1 într-un derby de tradiție al minifotbaliștilor. Cel mai antrenant joc al etapei a fost întâlnirea Jess Caffe-Dedeman 3-2. Ambele echipe se afla în luptă directă pentru play-off.
   Jess Caffe este formația italiană din campionatul local, având ca stil de joc celebrul „catenaccio”. Cu un program favorabil în ultimele 5 etape rămase, Jess Caffe are șanse reale de calificare în faza superioară a competiției. Ultimele 5 etape rămase din acest tur de campionat vor consemna echipele care vor participa în primăvară în play-off (locurile 1-8), dar și punctele cu care acestea vor pleca în faza superioară a competiției.

Rezultatele etapei a XII-a:
Sordi di Cristo – Sanorom Bolotești 0-13 (0-4),
GSMobile – Teomax 5-8 (3-3),
FC Pantzer – Dinamo Tataranu 3-0( neprezentare). Ca urmare a 3 neprezentări, echipa Dinamo a fost exclusă din competiție și a fost înlocuită cu formația Amicii.
Voința DEEP SERV – Altdorf Tehnik 5-4 (3-2),
Total Solutions – Flux Cafe 0-5 (0-2),
Dedeman – Jess Caffe 2-3 (0-2),
Dr.Gsm&Global Proiect – 22 Grade 4-1 (0-0),
PromoStore – Sporting Car Media 5-3 (3-1). Fabrica de imagine a stat.