Ediția: Vineri 17 Mai 2024. Nr. 6626

Foresta Gugeşti şi Flacăra Urecheşti merg mai departe în Cupa României

Echipele de fotbal Foresta Gugești și Flacăra Urechești sunt primele două echipe care s-au calificat în etapa a treia a fazei judene a Cupei României. Astăzi, Foresta Gugești s-a impus fără emoții pe teren propriu în fața Victoriei Gloganu, scor 3-0 (2-0), iar Flacăra Urechești a fost mai norocoasă la loteria loviturilor de departajare în confruntarea susținutăpe terenul echipei Doctor GSM II Suraia. După ce la pauză a fost 1-1, la finalul celor 90 de minute regulamentare, scorul a fost din nou egal, 2-2, în prelungiri, gazdele au marcat din nou, dar Flacăra a restabilit egalitatea în minutul 116. La penalty-uri, Doctor GSM II Suraia a înscris o dată, în timp ce Flacăra a punctat de patru ori și s-a calificat cu scorul general de 7-4. Mâine se joacă partidele Unirea Milcovul – Euromania Dumbrăveni și Tractorul Nănești – Voința Răstoaca (ambele de la ora 14.30).