Ediția: Marți 21 Mai 2024. Nr. 6629

Punct final la „Focşani Garros“

Tenismanii Constantin Ciocîrlan, Marius Stănilă, Vasile Lică Pavel și Costel Nicu Ilie sunt ultimii performeri ai ediției din acest an a turneului de tenis pentru amator „Focșani Garros”. Ciocîrlan s-a clasat pe locul 3 la categoria -50 ani, Marius Stănilă a fost revelația competiției la această categorie de vârstă, iar Vasile Lică Pavel a urcat pe treapta a treia a podiumului la categoria +50 ani, iar Costel Nicu Ilie a fost desemnat revelația turneului.
   Întrecerea a fost structurată pe două serii: categoria -50 de ani, respectiv +50 de ani. În proba de simplu la categoria -50 de ani, turneul „Focșani Garros” a fost câștigat în acest an de Firel Bîrsan, care s-a impus în finală, 3-6, 7-6 (4), 4-1 (abandon) în fața lui Vasile Burgă. La categoria +50 de ani: finala: Petrică Huzuneanu – Fănuț Pătulea 6-3, 6-3.