LPS a ratat podiumul la Turneul de minirugby

Federația Română de Rugby a organizat în week-end a treia etapă a Turneului Național de Minirugby. La întrecere a participat și formația Under 14 a LPS Focșani, care a obținut două victorii (35-0 cu Progresul Cernica și 45-10 cu CSM I București și a pierdut, 10-30 cu CSÅž Tecuci), ieri, în finala pentru locurile 5-6, focșănenii au cedat în fața echipei Dinamo București, 15-30.
   După cele trei turnee, echipa LPS-ului s-a clasat pe locul 4 la general și a ratat obținerea unei medalii. Lotul echipei antrenate de Viorel Ion și Romeo Păun a fost format din: Bogdan Leuștean, Claudiu Bizadea, Adrian Toma, Denis Preda, Veronel Popescu, Mihăiță Gheor-ghiu, Nicușor Ostafie, Ma-rius Dragomirescu, Ionel Nichițelea, Alexandru Braniște, Laurențiu Baltag, Mihăiță Alexandru și Ionuț Nacu.