Ediția: Luni 20 Mai 2024. Nr. 6628

Tenismanii vrânceni au jucat la Buzău

Mai mulți tenismani vrânceni participă în aceste zile la ediția din acest an a Openului Municipal Buzău, întrecere de categoria I care se desfășoară în organizarea Clubului Ten Tenis din Buzău.
La categoria 10 ani, Teodor Puiu (legitimat la CSM 2007 Focșani) s-a calificat în sferturile de finală, unde îl va întâlni pe Radu Moraru (Tenis System). La categoria 14 ani, Cristian Cosma (legitimat la CS Unirea Focșani) s-a clasat pe locul 6, iar vrânceanul Andrei Holban (legitimat la clubul CSM Rm. Sărat) s-a clasat pe locul 2, după ce a pierdut o singură partidă la turneul final.
   La categoria 14 ani mixt, perechea Cristian Cosma (CS Unirea Focșani) – Theodora Radu (Venus Brăila) s-a clasat pe locul 3, după ce a pierdut în semifinale, 6-3, 3-6, 7-10 în fața perechii Iudith Andrei (Dacia Galați) – Åžtefan Cășuneanu (CSM Onești).