Ediția:: Sâmbătă 15 iunie 2024. Nr. 6649

Echipa de handbal a LPS, locul doi la zona ONSŞ

Echipa de handbal feminin a Liceului cu Program Sportiv Focșani s-a clasat pe locul II la etapa de zonă a Olimpiadei Naționale a Sportului Åžcolar licee, întrecere care s-a desfășurat la Buzău. Formația antrenată de profesoara Doina Ene a pierdut un singur joc pe durata competiției și a câștigat alte patru, dar din păcate a ratat calificarea la turneul final.
   Lotul echipei focșănene a fost alcătuit din următoarele jucătoare: Petruneac Andreea, Tătărușanu Lavinia, Ivaniuc Mădălina, Ene Roxana, Caloian Laura, Petrea Laura, Bogzeanu Alina, Dragu Georgiana, Diniță Alina, Ungureanu Simona, Stoleru Alexandra, Olteanu Andreea și Radu Mădălina.
   Rezultatele echipei de pe Milcov: 23-4 (10-3) cu echipa Colegiului Spiru Haret Tulcea, 12-24 (10-8) cu LPS Brăila, 23-13 (12-7) cu LPS Buzău, 30-7 (15-3) cu CNAE Tecuci. Formația de pe Milcov a fost devansată în clasament de echipa LPS Brăila.