Ediția: Marți 21 Mai 2024. Nr. 6629

FC Panciu a bătut, 2-0 la Rm. Sărat, CSM 2007 zdrobită la Galaţi

Echipa de fotbal FC Panciu a câștigat astăzi, 2-0 (1-0) pe terenul celor de la CSM Rm. Sărat într-o partidă care a contat pentru runda a opta a ligii a treia. Golurile păncenilor au fost marcate de Duțu (12) și Cl. Mihai (75). Râmnicenii au jucat în 10 din minutul 62, după ce Ghițulescu a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Jucătorul l-a bruscat pe arbitrul Vlad Baban din Iași și a fost nevoie de intervenția forțelor de ordine pentru ca Ghițulescu să iasă de pe teren.

Eșec drastic pentru CSM 2007: 5-0 la Galați

Zi neagră pentru CSM 2007 Focșani. Astăzi, elevii antrenorilor Adrian Toma și Aurel Pastia au pierdut clar, 5-0 (1-0) pe terenul echipei Oțelul II Galați. Din minutul 12, CSM a jucat în inferioritate numerică, după ce Åžonțu a fost eliminat pentru o presupusă lovitură cu cotul, aplicată unui adversar.