Ediția:: Sâmbătă 15 iunie 2024. Nr. 6649

Eşec sever în Copou

Echipa de handbal masculin CSM 2007 Focșani a cedat la scor, 14-27 (7-13) în partida disputată pe terenul formației Politehnica Iași. Meciul, care a contat pentru etapa a treia a Diviziei A a fost dominat de la un capăt la celălalt de echipa din Copou. Jocul s-a „încalzit” greu, în minutul 12 tabela arătând 2-2, cu doar două goluri înscrise din acțiune! Treptat, Poli s-a desprins lejer, ajungându-se la 13-5 în minutul 27. Actul doi a curs aproape într-un singur sens, spre poarta focșănenilor, până în minutul 45, când ieșenii au oprit motoarele la 23-10. Drept urmare, ultimul sfert de oră a adus aminte de startul cenușiu, atât prin scorul parțial (4-4), cât și prin multiplele erori făcute de ambele părți. Mâine, de la ora 12.00, elevii antrenorului Lucian Tucan vor evolua din nou în fața propriilor suporteri, în confruntarea împotriva echipei Universitatea II Bucovina Suceava.