Ediția: Sâmbătă 27 aprilie 2024 Nr. 6613

LPS Focşani pe locul 3 la Mangalia

Echipa de rugby Under 14 a Liceului cu Program Sportiv Focșani s-a clasat pe locul trei din opt echipe participante la Trofeul Callatis, întrecere de beach-rugby în 7 care s-a desfășurat pe plaja Laguna din Mangalia și la care au participat formațiile RC Grivița, CSA Steaua București, Colegiul Tehnic „Dunărea” Galați, LPS Focșani, CSÅž Viitorul Cluj, CS Marteli Constam Buzău, CS Pantelimon, RCJ Farul, LPS „Nicolae Rotaru” CSÅž Constanța, AS Tomitanii Constanța, CS Cleopatra Mamaia, CS Năvodari și CSR Callatis Mangalia, dar și două formații din Varna (Bulgaria) și una din Germania. Focșăneanul Răzvan Berbece a fost desemnat cel mai complet jucător al turneului. La categoria de vârstă Under 18, LPS Focșani s-a clasat pe locul 6 din opt echipe. La sfârșitul acestei săptămâni, este programată o nouă etapă a competiției, organizată în Transilvania, dar echipa focșăneană ar putea să decline participarea, din cauza lipsei de fonduri.