Ediția: Vineri 10 Mai 2024. Nr. 6620

FC Panciu merge din ce în ce mai bine

Echipa de fotbal FC Panciu își continuă parcursul victoriilor în liga a treia la fotbal. Elevii antrenorilor Ionică Serea și Dănuț Bolocan au bătut vineri, 2-0 (1-0) pe teren propriu formația Politehnica Galați, grupare antrenată de fostul tehnician al echipei „dintre vii”, Damian Băncilă. FC Panciu a deschis scorul după 22 de minute. Radu a pătruns în careu, a driblat doi adversari și a trimis în bară, mingea a ajuns la Bîra, care a punctat din careul mic, iar în minutul trei de prelungiri, Stoian a închis tabela, după ce a finalizat cu un șut sec din interiorul careului o acțiune colectivă a echipei păncene. FC Panciu a evoluat cu: Lazăr – Parlac, R. Stan, Gurguiatu, Cl. Mihai – Stanciu, Bîra, Bucătaru, Stoian – Costin,. I. Radu. Au mai intrat pe durata partidei: Dobrescu, Gălățeanu și Cioran.
Etapa viitoare (vineri, 13 mai, ora 18.00):
CSM 2007 Focșani – Cetatea Tg. Neamț, ASC Bacău – FC Panciu,Oțelul II Galați – Aerostar Bacău, FCM Bacău – Ceahlăul II P. Neamț, Luceafărul Botoșani – FCM Onești, Petrotub Roman – Politehnica Galați.

13. CSM 2007 Focșani    22    6    2    13    21-40        20p
14. Luceafărul Botoșani    22    2    3    17    15-60        9p.
Notă: prima clasată va promova în liga a doua; ocupanta locului 14 va retrograda în campionatul județean, iar trei ocupante ale locurilor 13 din cele șase serii vor lua drumul campionatului județean.